Sosyal Medya için Etkili İçerik Üretimi Nasıl Yapılmalı?

  • 457
  • 31 Mart 2019 21:04
Sosyal Medya için Etkili İçerik Üretimi Nasıl Yapılmalı?

Sosyal medya yönetimi oldukça kolay gibi görünse de detayına indiğiniz zaman onlarca farklı dikkat etmeniz gereken etmen karşınıza çıkıyor.

Markanızın bilinirliğini artırabilmeniz için çok fazla içerik paylaşmak değil, içeriğinizin çok fazla kişiye ulaşması gerekmekte. Peki  içeriğinizi nasıl geniş kitlelere gösterebilirsiniz?

İÇERİK ÜRETMEK NEDEN ÖNEMLİDİR?

Diğer pazarlama türlerinin tersine “İçerik pazarlaması”nın son kullanım tarihi yoktur ve müşterilerinizi satın almayı düşündükleri birşey hakkında eğitir. Müşterilerinizin satın alımının önündeki engelleri ve itirazları giderir. Markanızın vücut bulmasını sağlar.

Unutmayın! İyi bir içeriğin daima bir hedefi vardır, bir niyetle yaratılır. Böylece eylem tetikleyicilerini de beraberinde getirir. Sohbet edermişcesine, kişilikle, empatiyle ve gerçek duygularla konuşun.

TRENDLERİ YAKINDAN TAKİP EDİN

Etkili içerik üretimi için gündemi ve trendleri de yakından takip etmek gerekiyor. Örneğin anketli içerik yapacaksanız şuanda anket cevaplarını yorum olarak değil, ifade olarak almanız gerekiyor. Bu ancak trendleri takip ederek yapabileceğiniz bir şey. Diğer yandan gerçek zamanlı içerikleri (real-time content) takip etmelisiniz.

Gündemde her ne varsa içerik olarak kullanabilir ve çok güzel dönüşler alabilirsiniz. Sonuçta önemli olan şey ne kadar fazla kişiye ulaştığınız.  Ne kadar fazla kişiye ulaşırsanız o kadar marka bilinirliğiniz artacaktır. 

DOĞRU ZAMANI BULUN

İçeriklerinizi yayınlayacağınız saatler mecraya göre değişkenlik gösterir. Sosyal ağların istatistik alanlarında hedef kitlenizin gün içerisinde hangi saatlerde online olduğunu görüp içerik yayınlarınızı o saatlerde yapmaya özen gösterin.

Kaliteli ve profesyonel sosyal medya anlayışımızla daha fazla hedef kitleye ulaşmanızı kolaylaştırabiliriz.