Instagram Reels Nedir?

  • 105
  • 06 Ağustos 2020 12:50
Instagram Reels Nedir?

Insta Reels ile video çeken kullanıcılar, 15 saniyelik bir video kaydı yaptıktan sonra, videolarını istedikleri gibi  düzenleyebiliyor, ayrıca müzik ekleyebiliyor, ve düet özelliği sayesinde başka videolardaki müzikleri de kullanabiliyor, çektiğiniz videoyu Reels’de düzenledikten sonra istedikleri gibi Insta  hikayelerinde yayınlayabiliyor ve özel mesajla da paylaşım imkanı sunuyor. 

Instagram Reels Nasıl Kullanılır?
Instagram Reels nasıl kullanılır sorusunun cevabı aslında çok basit eğer önceden tiktok uygulaması kullanmış iseniz hemen anlayabileceğiniz bir yapısı bulunuyor fakat daha önce kullanmadıysanız da normal hayatta video nasıl çekiyorsanız orda da öyle çekeceksiniz fakat düzenleme işlemleri gibi özellikleri öğrenmek zaman alabilir.

Ses: Çoğunlukla insanlar Instagram müzik kütüphanesini kullanmaktadır çünkü milyonlarca şarkının bulunduğu bu alanda hemen hemen her şarkı mevcut diyebiliriz fakat kendi sesinizi veya telefonunuzda bulunan şarkıyıda kullanabilirsiniz.
AR Efektleri:İnsanların kullandıkları efektleri kullanabilmek veya sizin oluştutrduğunuz efektleri videoda kullanabilmek için önemlidir. Zamanlayıcı ve Geri Sayım:En önemli özelliklerden dir  çünkü kullanıcılar çoğunlukla telefonu sabit bri yere koyup öyle çektikleri için eller serbest modu burada araya giriyor.
Hizalama: İki klip arasında geçileri sağlamak için önemli bir özelliktir.