İnstagram Etkileşiminizi Arttırmanın 7 Yolu!

  • 419
  • 31 Mart 2019 20:24
İnstagram Etkileşiminizi Arttırmanın 7 Yolu!

1. DAHA KALİTELİ GÖRSELLER PAYLAŞIN , YARATICI OLUN

Bu madde, sizin için önemsiz gibi görünebilir. Ancak çektiğiniz fotoğrafların, videoların kalitesi, hesabınıza giren çoğu insanın “potansiyel follower” olması için önemli.

Fotoğraf editleme uygulamaları indirin ve bu uygulamalarda çokça vakit geçirin. Çeşitli filtreler, ayarlar deneyin. Ben zaten iyi fotoğraf çekiyorum demek, instagram hesabınızı geliştirmenizin önünde engel olabilir.

Video editleme uygulamaları indirin. Video, instagram için hala yeni ve çok tercih edilmeyen bir özellik. Fotoğraftan ziyade video paylaşımı, hesabınızı ilgi çekici hale getirebilir.

Ayrıca, 3-4 günde bir farklı içerik paylaşmak hesabınıza takipçi çekebilir.

2. İNSTAGRAM’ DA DAHA FAZLA GÖRÜNÜR OLUN!

İnstagramda daha fazla görünür olmak, daha fazla fotoğraf paylaşmak değil!

Öncelikle facebook, tumblr, pinterest hesaplarınızdan instagram hesabınızın reklamını yapın.Takip ettiğiniz hesaplara yorumlar bırakın. Bıraktığınız yorumlardan, sizin hesabınızı merak edenler çıkacaktır.

Sosyal medya hesaplarınızla, instagram hesanınızı linkleyin. Fotoğraf paylaştığınızda, tüm sosyal medya arkadaşlarınız görsün.
Hashtaglar kullanın. Bu demek değil ki, gereksiz, anlamsız ve yersiz hashtagler, etiketler kullanın. Fotoğrafınızda kullandığınız hashtag bulutu bir bakıma ne kadar kaliteli gönderiler sunduğunuzu, emeğinizi ve bakış açınızı da gösteriyor.

3. SÜREKLİLİK – İSTİKRAR GÖSTERİN

Eğer bir instagrammer olmak istiyorsanız bu gününüzün çokça zamanını alacak demektir. Bu vakit çabaya eşit. Ancak ondan önce, bu zaman kullanımının asıl anlatmak istediği istikrarlı bir paylaşım, istikrarlı yorumlar, beğeniler.

Paylaşım yaptığınız zaman, sizin için doğru sonuç veriyorsa ertesi gün, günler ,haftalar aynı zamanda paylaşım yapmanız tavsiye edilir. Böylece takipçileriniz gönderilerinizi daha kolay takip edebilir.

Takip ettiğiniz insanların, hashtaglerin gönderilerini takip etmeye ve beğenmeye devam edin. Siz her ne kadar dikkat edilmediğini farz etseniz de sizin beğeniniz instagram ağınız için değerli.

4. İNSANLARLA İLETİŞİMİNİZE ÖZEN GÖSTERİN

Kötü yorumlara yapıcı bir şekilde geri dönün. Unutmayın bu bir soyal medya mecrası ve kimse “gerçekten” kişiliğiniz hakkında yorum yapmıyor. Hatta takipçilerinizin büyük çoğunlupu tanımıyor bile sizi.

Yorumların hepsine aynı şekilde cevap vermemeye özen gösterin. Bu takipçilerinize değer verdiğinizi gösterecektir.

5. YARIŞMALAR, KAMPANYALAR DÜZENLEYİN (VEYA KATILIN)

Bu tavsiye, daha çok ticari hesaplar ve tanıtım hesapları için geçerli. Aynı zamanda yarışmalara katılmanız da tanımanız açısından , beğeni ve takipçi kazanma açısından faydalı olabilir.

Yarışmalarda birinci olan takipçiyi paylaşın, bir hediyeniz varsa eğer, hediyesiyle beraber bir fotoğrafını paylaşmak, hem dürüstlüğünüz gösterecek hem de kazananı onore edecektir.

6. İNSTAGRAM PROFİLİNİZ

İnstagram isminiz, fotoğrafınız “bio”nuzda yer alan bilgiler, sizi tanımayan ve ilk defa hesabınız açan biri açısından çok önemlidir. Kendinizi anlatan kısa bir yazı, instagram hesabınızı ne amaçla kullandığınızı (ticari bir amaç mı?, yarışma sayfası mı?, kişisel hesap mı?, portfolyo mu?) belli eden vurgulamalar önemlidir.

7. ANALİZ YAPIN, HEDEFLER BELİRLEYİN

Rakiplerinizi ve olası rakiplerinizi belirleyin. Onların stratejilerini gözlemleyin. Ulaştıkları beğeni ve takipçi rakamlarına bakın.
Kendiniz için takipçi ve beğeni hedefleri koyun. Hafta, hafta hatta gün, gün. Hedeflerinizi gerçekçi tutmanız, çabuk pes etmemeniz için önemlidir.

Tüm bu tavsiyelerle birlikte sosyal medya uzmanıyla çalışmak, hem iş yükünüzü hafifletir hem de hedefe daha kolay ulaşmanıza yardımcı olur.

Kaynak:limonagaciajans.com